ARAYI KAPATMAYA ÇALIŞIYORUM

 
Merhaba! Söze nasıl başlasam... Uzun zamandır yoktum. Bu süreçte farklı alanlarda aktif olsam da bu vaktimi bloga ayırmadım. Doğrusu, genel olarak hiçbir şey yapmama ruh hali içindeydim ve ne yazmak istiyordum ne de okumak. Böyle zamanlarda genelde kendimi üretmeye ve insan içine karışmaya zorlarım. Bu sefer hiçbir şey yapmak istemedim. Bu süreçte burayı inanılmaz özledim. Biraz biraz blogger arkadaşlarımın yazılarını okudum. Kitap okumaya henüz dönemedim. Maalesef. Çok fazla dert etmiyorum. Sadece bu boşluğun tadını çıkarmaya çalışıyorum. Yıllık depresyon halimin üzerine küçük bir rahatsızlık geçirdim. Covid 19, delta değil alışkın olduğumuz klima çarpması. Bademcik iltihabı, halsizlik, acaba virüs mü kaptım stresi derken ilaçlarla ve bitki çayları ile "normale" döndüm. Zencefil için bir kez daha şükür ettiğimi de belirtmem gerek. Mucizevi bir deva kendisi. Bu rahatsızlık öncesi ülke gündemi bir felaketti. Yangınla ilgili ilk haberleri aldığımda olayın ciddiyeti kavramamıştım ta ki annemler burası nefes alınacak gibi değil diyene kadar. Yangın köy alanlarında çıkıp, yayılmaya başladığında tüm sis ve küller Manavgat'a yayılmıştı dedi arkadaşım. Zaten sıcak olan havanın ise çok çok çok sıcak olduğunu söylemişlerdi ki zaten oranın sıcaklığı Antalya merkezi bile etkilemeye başlamıştı. Ardından yangınlar bölge bölge yayılmaya başladı ve iyice kontrolden çıktı. Konuyla ilgili çok fazla konuşmak istemiyorum. Umarım bu gibi konularda önlemlerimiz daha kuvvetli olur ve daha çabuk kontrol altına alabiliriz.


Yavaş yavaş arayı kapatmaya çalışıyorum. Çalışılacak dersler ve evraklar masamda beklerken, biriken blog yazıları da bilgisayarda açık durumda. Sürekli gözümün önünde olması iyi oluyor.

Kocaman sevgiler!

Yorum Gönder

12 Yorumlar

 1. Geçmiş olsun öncelikle. İnsan en küçük soğuk algınlığına bile virüs mü diye endişeleniyor. Benim yaz kış boğazım ağrır zaten, soğuk şey yiyip içtiğim gibi. O yüzden virüs hiç aklıma gelmiyor. :)
  Dönmene sevindim. :) Bu süreçte çok kişi uzaklaştı blogdan. Yavaş yavaş geri gelirler belki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim sevgili Duygu :) hepimizin psikolojisi yerlerde. En ufak şeyi büyütüyoruz doğal olarak. Çok teşekkür ederim, umarım herkes geri döner. Ne kadar bu süreçte kafamı dinlesem de aklım hep buradaydı. Özledim. :)

   Sil
 2. Aynı şeyi ben de yaşadım! Klima çarptı sanırım ama covid miydi bilmiyorum. Üç kere test oldum negatif çıktı ama hayatım boyunca klimadan ateşimin 40 dereceye çıktığını hatırlamıyorum! Şükür ki ben de atlattım, size de geçmiş olsun...

  Ne yazık ki çok zor koşullardan geçiyoruz, hepimiz bunaldık. Biz Denizli'deyiz. Yangına dair pek bir şey kendimiz yaşamadık ama gündemi takip ederek bile nasıl üzüldük, yaşayanlar, yakınlarında bulunanlar ne hissetmiştir kim bilir... Ailenize ve arkadaşlarınıza da geçmiş olsun. Ben umutluyum, güzel günler bir şekilde gelecek ama çabuk olsa iyi olur:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Size de çok geçmiş olsun.
   Denizli'ye çok selamlar, çok teşekkür ederim :) Umarım güzel günler çabuk gelir. :)

   Sil
 3. Hoş geldin evine Ausecim:) Bakıyorum 2. adresine uğrayıp havalandırmışsın. Biraz da toz almışsın. Ne iyi yapmışsın.
  Ama ben her zaman söylerim; ara uzadıkça insanın canı yazmak istemez. Değişmez kuraldır bu.
  Mutfaktaki çalışmalarından, yürüyüşte rastladığın çiçek böcek, ağaç, geçmişte yaşadığın ilginç bir anı, gazetede okuduğun ilginç bir haber...
  Aslında o kadar çok konu var ki yazacak. Bence sen rutine bağlamalısın olayı. Mesela her cuma yazmak gibi. Hangi gün uygunsa.sana. Hafta sonu yazmak gibi... Fazla detaylı yazmana gerek yok bu dönem. Gel iki paragraf olsun yaz ve yayınla.
  Bekliyoruz Ausecim:) Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş buldumm Zeugmacım :) Sonunda geldim. Sürekli aklımda olsa da bir türlü ne yazmaya ne okumaya enerji buldum. Sürekli erteledim doğrusu. Ara girdikçe uzaklaşıyor insan istek gelmiyor hiç haklısın. Aslında o kadar çok konu var ki not ettiğim. Hepsi taslaklarda ve defterlerimde yazılı. Ancak kafamın yoğun olmasından ötürü bir türlü derleyip toparlayamadım yazdıklarım. Umarım bu ay daha verimli geçecek benim için Zeugmacım. Benim en büyük sıkıntım belli bir güne takılı kalmamak sanırım. Bir dönem yapmıştım ve sistem bozulmadan işlemişti bir süre ancak sonra işler güçler derken yine olan olmuştu. Bazen istiyorum kısa kısa yayınlar yapmak ama onu da yapsam mı yapmasam mı emin değilim. Belki de yapmalıyım dediğin gibi :) Çok teşekkür ederim güzel yorumun için Zeugmacım, kocaman sevgiler benden de :)

   Sil
 4. Hoşgeldin, özledik seni. Çok ama çok geçmiş olsun. Kendine dikkat et tatlı kız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim sevgili Dadacım bende çok özledim sizleri :)

   Sil
 5. Benim yorum gitmedi mi yoksa içeride hapis mi kaldı, bir bilsem...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geldi geldi Zeugmacım :) Ancak benim yorumları onaylamam iki günü aldı. Bir türlü bilgisayarın başına sakin kafayla geçemedim. Teşekkür ederim ilgin ve yorumun için :)

   Sil
 6. Öncelikle çok geçmiş olsun, o hastalığa yakalanma düşüncesi bile başlı başına bir sıkıntı, problem olmamasına çok sevindim 🙏 ☺️ Zaman zaman ara vermek daha istekli dönmek için sebep olabilir ☺️ Çok selamlar bizden de 🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) O düşünceler insanı psikolojik olarak hasta ediyor zaten. Virüs ilk patladığında o kadar çok kafama takmıştım ki bir saat içinde boğazım yanmaya ve öksürmeye başlamıştım :D En iyisi takmamak ve düşüncelere dalmamak galiba. Bazen çok istekli oluyorum bazen ise yazmak zorlaşıyor. Bu sefer büyük istekle döndüm neyse ki. Kocaman sevgiler ve selamlar size ve ailenize :)

   Sil

Düşünceleriniz ve önerileriniz beni mutlu eder🌴 🌵 🌾 🌿