EVDE 3 KEDİ VAR! │MAHALLE KAHVESİ

kedi-sahiplendik
      EVDE 3 KEDİ VAR    
🌻🐈

Ben bu duruma nasıl geldim, nasıl 3 kedi oldu o kısmı kaçırdım. Tek bildiğim şu an evde 3 kedimin olması. Üçüncü üyemizi sahiplendirmeye çalıştık ancak görüştüğümüz iki kişide geri dönüş yapmadı. Bende sahiplendirmek için birini aramaktan vazgeçtim. Artık o bizim kızımız. :)
kedi-sahiplendik
🌻🐈
Evin En Küçüğü Narin Phoebe
Sitenin içinde bulduk. Annesi yavrularını köpeklerin yanına taşımış (nedendir bilinmez). Alt kat komşumuzda zar zor daha güvenli bir yere getirmiş Bu ufaklığı da siteye bırakmış. Görünce hemen eve getirdik. Bir süre bakar, sahiplendiririz diyorduk ama bırakamadık. İlk günden kalbimize girdi küçük yaratık. Evdeki en ufak kedimiz Phoebe. Annesini bulamadığımız için kediler için üretilmiş süt tozu ile besliyoruz.
kedi-sahiplendik
🌻🐈
Maskeli Güzel Monica
Üçüncü çocuğun hikâyesi biraz üzücü. Sabah 5 civarı kedi sesine uyandım. Etrafımızda çok fazla kedi olduğundan oyun oynadıklarını düşünüp, peşine düşmedim.
Öğlen 12 gibi tekrar aynı sesi duyduk. Bu sefer yardım çağrısında bulunur gibi bağırıyordu. Dayanamayıp aşağı indik ve sesin olduğu tarafa giderek arabaların altlarına bakmaya başladık. Tahmin ettiğimiz gibi araba tekerinin üstüne girmiş ve çıkamamış. Mümin (Eşim) hemen çıkardı. Kucağıma aldım ve eve götürdük.

İlk işimiz yemek ve su vermek oldu. Hem miyavlıyor hem yiyor. Kim bilir ne kadar süre aç ve susuz kaldı.
Ardından yüzünü, vücudunu ılık su ile temizledim. Yatak hazırladım, kedi kumunu yakınına koydum. Vitaminini verdim. Uzun bir süre deliksiz uyku çekti. Adını da Monica koyduk.
Şimdi Muffin'le sabah akşam birbirlerini kovalıyorlar. Bol patili ve aksiyonlu günlerimiz hız kesmeden devam ediyor anlayacağınız.

Muffin'den bahsettiğim yazım : KEDİ SAHİPLENDİK!

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sevgiler, Ause

Instagram : @auseblog

auseblog@gmail.com

Yorum Gönder

32 Yorumlar

 1. Çok sevimliler Maşallah. Minicik olunca ayrılmak da zor gelmiştir. Monica' ya bir şey olmadan bulmanız iyi olmuş. :) Hiç kedi beslemedim ama dışarıda görünce seviyorum. Eve ördek alasım var benim de. 😀

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten öyle oldu, bırakamadık. O kadar masum, sakin bir kedi ki :)
   Bir arkadaşım beslemişti, çok eğlenceli hayvanlar. Evde bir ördek olması tatlı olur :D

   Sil
 2. Küçükken çok sevimli oluyorlar, 3 kedi bayağı eğlence çıkarıyordur:)
  Bu arada hayvan sevginiz ve yardımseverliğiniz takdire şayan👏👏

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederimm :)) Üçü birlikte oynadıkları zaman çok eğlenceli oluyor gerçekten :)

   Sil
 3. Instagram hikayelerinizde görmüştüm :) Hepsi birbirinden güzel çok sevimliler. Çok sağlıklı güzel bir ömürleri olsun hepsinin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim :))

   Sil
 4. Aksiyonlu anları İnstagram’dan gördüm :)

  YanıtlaSil
 5. Çok ama çok tatlılar :-)) Ne büyük bir iyilik yapıyorsunuz 🙏🙏 Kovalamacalarını büyük keyifle izliyorum :-))

  YanıtlaSil
 6. görseller çok güzel, tebrikler.

  YanıtlaSil
 7. Az önce TV'de zaping yaparken kanallardan birinin ekranında da Mümin Şef vardı Ausecim:)) Şahane balık yaptı. Yutkunmaktan bir hal olduk..
  Kediler için geleceğim daha sonra:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeugmacımm nasıl denk gelmiş öyle :) 💖💖Beğenmenize çok sevindik Zeugmacım. Mümin şef çok teşekkür ediyor ve selamlarını gönderiyor size 🥰🥰

   Sil
  2. Evet ya, önceden bilsem bu kadar denk gelmezdi. Kumanda elde gezinirken ShowTv'de Sevcan'la Lezzet Yolu mu Yolculuğu mu rastladı,. Bir baktım tanıdık bir yüz. Hatta Ausecimin eşi! Balıkları dilimlerken yani daha başta rastladım. Sonuna kadar izledik:) Mümin Şef gerek anlatım tarzı, gerek yaptığı balık (özellikle sosu ve süslemesi) ile çok klas bir şef portresi çizdi. Kendisini kutlarız. Bizden de ona çok teşekkürler, selamlar:)🙏

   Sil
  3. Tekrar çok teşekkürler değerli yorumun için Zeugmacım :)) çok çok çok sevindik. ❤❤❤

   Sil
 8. Kediler çook tatlıymış Ausecim. İnsan kıyamaz bunlara. Nasıl güzeller. Onlar sizin kısmetinize girmişler artık. Hayırlı, uğurlu olsun. Çok da güzel isimler buluyorsunuz her birine. Ve çok güzel bakıyorsunuz. Hayvanseverlik tam da böyle bir şey aslında. Maceralarını yazarsın artık:) Sevgiler Ausecim 🌸 ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kıyamadık Zeuugmacım, nasıl bırakılır ki bu güzel surat :)) Ben çok teşekkür ederim güzel yorumun için❤ isimleri beğenmene de çok sevindim :) Phoebe ve Monica çok uyumlu oldu bizce, Muffin'de artık bütünleşti ismiyle :)
   Birkaç yazı var taslakta, bitirirsem yayınlayacağım canım Zeugmacım. Kocaman sevgiler 💖💖💖

   Sil
 9. Nasıl imreniyorum sana! Keşke ben de evde at besleyebilseydim. Yazarken bile yüreğim pır pır attı :) Sevgiler ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederimmm :) 💖 Ne güzel olur at beslemek, onların o uzun saçlarını taramak. Belki bir gün olur kim bilir, bizde bu heyecanına ortak oluruz:) kocaman sevgiler💖

   Sil
 10. Takdir ettim sahiplenmenizi. Benim kedim yok ama sokakta yardıma muhtaç kedi görsem, bende dayanamam kesin eve alırım.

  YanıtlaSil
 11. Ne kadar güzel bir iş yapıyorsun. İnstagram dan bakıyorum, inanılmaz tatlılar. Sağlıkla büyüsünler.

  YanıtlaSil
 12. Monica ve Muffin birbirlerine benziyorlar gibii :) Hepsi birbirinden tatlı. Maşallah güzellere.Sizi yürekten takdir ediyorum. 🌸

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten çok benziyorlar :) Monica daha tüylü sadece. Çok çok teşekkür ederim :)) <3<3

   Sil
 13. Çok tatlılar ya :) hepsiyle güzel günleriniz olur inş.
  Emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil

Düşünceleriniz ve önerileriniz beni mutlu eder🌴 🌵 🌾 🌿