SADECE KENDİM İÇİN │MAHALLE KAHVESİ

kilo-vermek-motivasyon-egzersiz
SADECE KENDİM İÇİN☕MAHALLE KAHVESİ 

Kendimi beğenmiyorum. Kilolu halimden nefret ediyorum. Bu bölümde kendime karşı nazik olmayacağım. Aynaya baktığımda gördüğüm kişiden memnun değilim. Şükür sebeplerim elbette var. Yine de kendime bu yönde olumlu bakamıyorum. Çünkü kilolu olmayan halimi daha çok seviyorum. Çünkü kilolu olmayan halim çabuk yorulmuyor. Çünkü nefes nefese kalmıyor. Çünkü sağlık sorunları yaşamıyor. Dolabın karşısına geçtiğinde ne giyeceğim stresini yaşamıyor.

Daha birçok sebep sayabilirim. İnsanların söylediklerinden dolayı böyle düşünmüyorum. Böyle olduğu için bu düşüncedeyim. Tabii bazen başkalarının ne dediği de etkiliyor. İnkâr edemem. Bu konuda herkesin ağzına geleni söylemesini de kabul etmiyorum. İnsanların fiziksel görünümünden dolayı sürekli sorun yaşamasını da kabul etmiyorum. Bununla ilgili konuşacak çok şey var, ancak bu başka bir yazının konusu.

Çocukluğunu zayıf, sonrasını boyuna göre normal kiloda geçirmiş, iş hayatında kilo sorunuyla karşılaşmış biriyim. Azimle pilates yaparak kilo vermiş, çalışırken kahve molalarını egzersiz yaparak geçirmiş, isteyince her şeyi yapabilen biriyim. Eskiden motivasyonu başka yerde arardım. Anladım ki asıl motivasyon kaynağı benim. Kendimi istersem çok yükseklere, istersem en diplere çekebileceğimi biliyorum.

Kendimi uzunca süre saklamış, gizli depresyon yaşamış ve bundan kimseye bahsetmemiştim. Kendime vakit bile ayırmamış, yediklerimin güzel olmasına bile dikkat etmemiştim. Ta ki bir ana kadar.

Ben kendimden memnun değilim ve bunu değiştirebileceğimi biliyorum. Başkaları için değil kendim için yapıyorum. 

Bu yazımı da buraya bir harekete geçirici olarak bırakıyorum.  Bu süreci haftalık ve aylık olarak burada paylaşıyor olacağım.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sevgiler, Ause

Instagram : @auseesuablog

auseblog@gmail.com

Yorum Gönder

18 Yorumlar

 1. Öncelikli olarak sağlık önemli tabi. Yine de belli kiloda olmak sorun değil bence. Bazen insan farkında olmadan durumunu abartabiliyor. Azimle her şey hallolur evet. Mesele o azmi canlı tutmakta sanırım. :)
  Eve kapanmak da ruh halimizi olumsuz etkileyebiliyor. Her şeyin geçeceğini düşünün. :)
  Ben şanslıyım bu konuda. Çok yesem kilo almıyorum pek, az yediğimde de kolay kilo veriyorum. Hareketsizlik de bende çeşitli sıkıntılara (omuz ağrısından karın ağrısına kadar) sebep oluyor. Spor konusuna yoğunlaşmalıyım artık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birçok kişi bana normal kilodasın ya da balık etlisin diyor :) Bana göre ve hissettiğime göre riskli ve sağlığımı etkileyen bir kilo. Üstelik eskiden giydiğim ancak artık içine giremediğim kıyafetleri gördükçe durum daha kötü hale geliyor. :)
   Eve kapanmakta bir etken evet. Ağzı tadıyla yürüyüş bile yapamaz olduk. Eşimde senin gibi :) Çok yese bile kilo almıyor. Onu gördükçe kıskanıyorum yalan yok :D
   İkimizde yoğunlaşalım o halde :) Neyse ki sporu çok seviyorum. Pilates yapmak aşırı keyifli benim için.

   Sil
 2. Bu yazıyı yazarak ilk adımı atmışsın :) Ama kendini bu kadar hırpalama. Sen, sana lazımsın.

  YanıtlaSil
 3. yazılarınızı merakla bekliyor olacağım ...

  YanıtlaSil
 4. İnsanların ne dediği ve ne düşündüğü sizin de yazdığı gibi hiç ama hiç önemli değil. Ben ayna karşısına geçince kendisi ile yüzleşebilen insanlara hayranım:-) Tabi ki bunu sizin söylediklerinizi onaylamak anlamında kesinlikle söylemiyorum ama bu bir başarıdır benim gözümde ve herkesin becerebileceği bir erdem değildir. Bunu yapabiliyorsanız, hedeflerinize de kesinlikle ulaşacağınıza eminim:-) Bu arada kendinize karşı çok acımasız da olmayın:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nazik, güzel yorumunuz çok teşekkür ederim :)

   Sil
 5. O halde motivasyonunuz her daim göklerde olsun.
  :)

  YanıtlaSil
 6. Her şeyi çok açık ve net yazmışsın Ausecim. Son derece objektif düşünüyorsun. Söylediklerine hak veriyorum. Bunu değiştirebileceğinden ben de eminim.

  Fazlalık kiloları atmak demek hem bedensel hem ruhsal hafiflik demek. Sağlık açısından getirilerinden bahsetmiyorum bile. Bunu kendimden de biliyorum. Söyleyebileceğim şu var: Sağlıklı bir diyetle zayıflamak önemli. Sen buna zaten dikkat edeceksin, bu bilinçtesin.
  Bu notu bir ''harekete geçirici'' olarak buraya bırakman da önemli. Sözlerini tamı tamına yerine getirtecek sana. Kolaylıklar, sevgiler Ausecim 😊💐💐💖💖

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Hem bedensel hem ruhsal hafiflik" kesinlikle öyle Zeugmacım. Bu yazının burada olması ve sizlerin yorumları büyük motivasyon kaynağı benim için. Çok teşekkür ederim destekleyici güzel yorumun için Zeugmacım, kocaman sevgilerimle :)💐💖💖

   Sil
 7. Başarılar dilerim. Eğer inanmışsanız neden olmasın . Ki zaten inanmışsınız

  YanıtlaSil
 8. Bulunduğun halden memnun değilsen bunu değiştirecek tek kişi sensin. Ve o kadar cesursun ki bulunduğun durumdan memnun olmadığını buraya yazıp herkese pes etmediğini, savaşacağını gösterecek kadar da cesursun. En kısa sürede istediğini başaracağından eminim. Azmini tebrik ederim. Saygılarımla. Vesselam...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel bir yorum böyle, çok teşekkür ederim :)

   Sil
 9. çok isteyince olur, çok iste, her şeyden çok iste :)

  YanıtlaSil

Düşünceleriniz ve önerileriniz beni mutlu eder🌴 🌵 🌾 🌿