EV KUŞU │MAHALLE KAHVESİ

mahalle-kahvesi
Mahalle Kahvesi

Normalde evci bir insanımdır. Evde takılmayı, evle ilgilenmeyi, film izlemeyi, kitap okumayı anlayacağınız kendi güvenli alanımda bol bol vakit geçirmeyi severim. Hatta iş çıkışı eve gidince izleyeceğim filmleri, okuyacağım kitapları düşünüp heyecanlanırdım. Dışarı çıkmakta keyif verir ancak ev her zaman kazanır. Şimdi ise işlerini evden yürüten biriyim. Virüsten dolayı da uzun bir süredir evlerdeyiz. Yasaklardan olsa gerek dışarı çıkma isteği daha baskın oluyor. Markete gitmek, ev etrafında yürüyüş yapmak bile bir değişiklik artık. Neyse ki balkonumu keyifli hale getirdim de güneş ve hava ihtiyacımı yasaklarda keyifle karşılayabileceğim. :)

 • İş ve ev işlerini saymazsak eğer, günüm Muffin hanımın büyüyüşüne tanık olmakla, okumakla ve film izlemekle geçiyor. Geçtiğimiz günlerde sabah 10'dan akşama 6'ya kadar film izlemişim. En son bu kadar film ve diziyi lisede izlemiştim. Gerçekten özlemişim. Kitap okumak gibi film izlemekte beni birçok gereksiz düşüncelerden uzaklaştırıp, zihnimi dinlendiriyor. İzlediklerimle ilgili bir yazı yazdığımdan devamını ona saklıyorum.

 • Pilates programını Instagram'dan paylaşıyordum. Artık haftalık olarak (umarım) Blog üzerinden paylaşıp, Instagram'da öyle yayınlayacağım. Süreci defterimden takip edip, son halini bilgisayara aktaracağım.
 • İngilizce ve Felsefe çalışmalarına ara vermek zorunda kalmıştım. İngilizce 'ye devam ediyorum, felsefe ise şu an rafta. Felsefe inanılmaz keyifli, ilk fırsatta devam edeceğim.

 • Eski okuyucular bilir, eskiden ağırlık olarak kozmetik incelemesi ve güzellik hakkında yazardım. Bir dönem uzunda bir ara vermiştim yazmaya. Geçtiğimiz sene Kaş'a gitmemle beraber bazı durumlar değişti. Blog'um da zaman zaman paylaştığım günlük, araştırma, gezi yazılarına geri döndüm. Bunları yazmak daha çok keyif veriyor. Taslaklarda birikmiş kozmetik yazılarını ise Instagram hesabımı canlandırmak adına orada paylaşmaya karar verdim. Kısa kısa. Oranın biraz hareketlenmeye ihtiyacı var. :)
Sizler nasılsınız? Umarım hepinizin keyfi yerindedir. :)

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sevgiler, Ause

Instagram : @auseesuablog

auseblog@gmail.com

Yorum Gönder

16 Yorumlar

 1. Kozmetik yazan pek çok site, blog var ama sanırım sadece belli bir kesime hitap eder gibi:-) Ben sosyal medyanın kıvamında kullanıldığında bloglar için faydasına inanıyorum, o yüzden orayı canlı tutma fikri bence çok yerinde olmuş:-) Yasaklar artsa da Kaş'ta havalar ısınmıştır ve yazacak bir çok konu çıkmasına sebep olacak bir yerdesiniz:-) Keyifli akşamlar, sevgiler:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet belli bir kesime hitap ediyor :) Kadınlar bir ürün almadan önce yorumlarını okumayı seviyor. Bense artık kozmetik anlamında eskisi kadar alışveriş bile yapmıyorum. Yapsam bile bunu yazıp blogumda paylaşmak istemiyorum. Blogumun şuanki halinden mutluyum ve bu sayede sizlerle tanıştım bunun içinde çok mutluyum :) Çok teşekkürler yorumunuz için kocaman sevgiler :)

   Sil
 2. Blogunuzu ilk gördüğümde kozmetik yazılarıyla değil blogunuzun şimdiki halini görmüş olmam çok sevindirici. Genelde kozmetik dünyasına o kadar uzağım ve ilgimi çekmiyor ki muhtemelen blog içeriğine pek bakmadan kapatırdım :D Evde olmak insana dinlenme zamanı gibi hissettiriyordu. Ama artık her şeyi evde yapınca evden keyif almak eskisi kadar kolay değil sanki. :) Ne uzun saatler seyretmişsiniz. Benim bir şeyler izlerken hemen konsantrasyonum bozuluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık benim de öyle biliyor musunuz? Eskiden takip ettiğim ve güzellik alanında harika işler çıkaran arkadaşlarım dışında yeni insanları takip etmiyorum. Sanırım kozmetik-güzellik ilgim bir dönemdi ve geldi geçti. Blogumun şu an ki halinden çok memnunum. Bu sayede sizlerle tanışmış oldum:)
   Ev konusunda da haklısınız. Sürekli evde olmak her şeyi evden yapmak, işe gitmemek, sosyalleşmemek bir süre sonra insanı bunaltıyor. :)
   O kadar uzun saatler film ve dizi izlediğimde tam bir komada oluyorum :D Bu pekiyi bir durum değil sanırım.

   Sil
 3. Ben en çok bu günlük tarzı yazılarını seviyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Ben de hep evci biriydim. Hatta evde tek başıma olmak daha da hoşuma gider çocukluğumdan beri. Okuldayken bile ev gözümde tüterdi. ''Gidip ayaklarımı uzatıp bir dinlensem, ellerimle bir kahve yapsam'' benzeri hayaller kurardım. Dünyanın en güzel tatil beldesine gitsem en fazla 5 gün sonra bıkar, eve dönmek isterim. O yüzden evdekal günleri çok sıkmadı beni ama sabrım da yavaş yavaş bitiyor sanırım.
  Pilates programlarını merakla bekleyeceğim. Felsefe ve İngilizce konusundaki kararın çok iyi. Ben de felsefe delisiyimdir bu arada:)
  Blogun gidişatı böyle gayet iyi ama sanki biraz uzun aralar veriyorsun gibi. Yeni programınla yerine oturur kanaatindeyim. Sen ne yaparsan zevkle okunur, izlenir. Öyleyse kolay gelsin sana Ausecim. Sevgilerimle.😊💐💐💖

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birçok kişinin sabrı tükenmek üzere sanırım Zeugmacım. Maske takmayan, mesafe kuralına uymayanları gördükçe daha çok sinirleniyor insan. Düşüncesizler yüzünden süreç uzadıkça uzayacak çünkü. Felsefe çok güzel Zeugmacım😊Ortak noktamız olması ne güzel. Bazen uzun aralar veriyorum çok haklısın eskiye göre biraz daha toparladım bu durumu. Çünkü şu anki hali ve yazdıklarım beni daha çok mutlu ediyor ve yazmaya itiyor 😊.
   Çok teşekkür ederim güzel yorumun için Zeugmacım. Kocaman sevgilerimle. 💖💖💐

   Sil
 5. Bende havalar iyi gidince balkona halısını tekrar serdim. Bir iki gündür çıkıyoruz çocuklarla.
  Kendimden hastalık şüphesi ile parka götürmedim. Balkon iyi geldi onlara da.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tekrar çok geçmiş olsun :) Ne iyi yapmışsın, bayılırım balkonda oturup vakit geçirmeye :)

   Sil
 6. uzun süredir evde olunca felsefe okumak çalışmak sıkıntılı olabilir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle mi dersin Deep, dikkatli olayım o zaman:)

   Sil
 7. Geçen yaz bende balkonda okur-yazar orada vakit geçirirdim. En iyisi misss. Yazılarını merakla bekliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi :) Güvenli alandan uzaklaşmadan güneş, hava ihtiyacını karşılayıp mis gibi keyif yapıyoruz. Çok teşekkür ederim:)

   Sil
 8. Bende evciyim. Hatta daha ileri gidiyorum odacıyım. Odama bayılıyorum. Resmen benim için bir karargah, kontrol merkezi. :) Güzel yazı olmuş elinize sağlık. İns ekledim siz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lisede bende öyleydim :) Aynen dediğiniz gibi odam kontrol merkezi gibiydi :) Ne hoş. Ben sizi zaten takip ediyormuşum. Güzel yorumunuz için çok teşekkürler.

   Sil

Düşünceleriniz ve önerileriniz beni mutlu eder🌴 🌵 🌾 🌿