MEYDAN OKUMA│MAHALLE KAHVESİ


Geri döndüm! Aralarda Blogger arkadaşlarımın yazılarını okuyup, yorum bırakmaya çalışsam da yazı yazmaya bir türlü vakit bulamadım. Daha doğrusu kafamı pek toplayamadım. Gelen yorumları bile henüz cevaplayabildim. Bu gecikme için kusuruma bakmayın.
En başta günümü çirkinleştiren, hemen her gün karşılaştığım gündemden haberler, diğer yandan kendisi küçük mutluluğu büyük olan Muffin hanımla ilgilenmek, bu ay sıralanmış doğum günleri ve günümün bir çoğunu kapsayan grafik tasarım işleri derken sonunda nefes alabildim.

Yoğunluğu çok sevsem de, bir süre sonra beynim ve vücudum kendini bırakıyor. Bunun üstüne bir de ev işleri eklendi mi çökme garanti.

Bu saydıklarıma ek olarak, aktif kullandığım ve yeni açmış olduğum Instagram hesabımda bir dizi meydan okuma başlattım. Başkasına değil, kendime meydan okuyorum.
Pilates ile başlayan bu meydan okumaya, İngilizce ve felsefe dersleri de eklendi. Günün belli bir saatini mutlaka ayırmaya çalışıyorum. Aralarda istemeden de olsa dersleri aksattığım olsa da pes etmek yok, yola devam. Bu konuyla ilgili detaylı bir yazı hazırlayacağımdan fazla detaya girmiyorum.
Görüşmek üzere!

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sevgiler, Ause

Instagram : @auseesuablog

auseblog@gmail.com


Yorum Gönder

20 Yorumlar

 1. Kolay gelsin.
  Bende bir ara yatmadan spor yapıyordum bıraktım. Dönsem iyi olacak ama dönmek bitirmek kadar kolay olmuyor bazı konularda
  :)
  Geri dönmeniz iyi olmuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende uyumadan önce yapıyorum :) çok teşekkürler yorumunuz için :))

   Sil
 2. Hoşgeldiniz, sosyal medyadan takip ettiğim için hiç gitmemişsiniz gibi geldi :-)) Ama yine de yazılar ile burada olmanız daha keyifli 🙏

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Di mi :) Orada beklemediğim bir şekilde çok aktif oldum, çok teşekkür ederim :))

   Sil
 3. Hoşgeldin sevgili Ause Esua :) Seni instagramdan takip ediyorum challenge güzel gidiyor en azımda ilham olduğunu düşünüyorum hemen diyorum bende mi yapsam :)Bir ara toparlanırsam yapacağım bende umarım, dediğin gibi yoğunluklat oluyor ve insan toparlanana kadar zaman akıp geçiyor :) Yazılarını heyecanla bekliyorum, çok çok sevgilerimle 💝💝💝

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım DoDe, ilham olmasına çok sevindim :) Hem başkalarına hem de kendime ilham olabilmek için paylaşıyorum :) o süreci görmek beni motive ediyor. Eminim çok iyi yaparsın ve verimli bir meydan okuma olur senin için :) Ne zaman müsait olursan ve kafan rahat olursa o zaman başla. Yoğunluktan gerçekten fırsat olmuyor, o kafa yorgunluğunu atmak önemli. Çok çok çok teşekkür ederim yorumun için kocaman sevgiler 💝💝💝

   Sil
 4. Hoş geldin Ausecim:)
  Seni görmek ne güzel. İyi ki geldin. Bizleri her zamanki zarifliğinle dolaşmış olsan da bu sayfada yeni yayın olmayışı eksiklikti. Yokluğun hep hissedildi. O nedenle ''Döndüm'' başlıklı yazıyı görmek nasıl sevindirdi beni. İnstagramda güzel işler başlatmışsın. Tebrikler:)
  Yoğunluğu sevme bu kadar. Enerjinin hepsini tüketme. Aralarda boşlukların olsun, istirahat da lazım. Zaman zaman şarj olması gerek insanın. Her şeyin üstüne ev işlerine girişirsen nakavt olursun bak. Ev işleri hiç bitmez ki. Bitirdiğin yerden döner bir bakarsın başladığın yer yeniden gitmiş güme:)
  Olduğu kadar Ausecim. Dinlene dinlene...

  Tekrar hoş geldin diyorum sevgili Ausecim, kolay gelsin canım.😊💐💖💖

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ahh canım Zeugmacımmmm :) hoş buldummmm 💖
   Yorumlarını nasıl özlemişimmmm. 💖
   Haklısın, çok yüklenmemek lazım değil mi? :) Biraz abarttım sanırım bu sefer.
   Sahiden hiç bitmiyor ev işleri Zeugmacım. Bir yeri toplarken öteki taraf dağılıyor. Hele evde sürekli hareket halinde bir sevgi yumağı olunca ev toplamak biraz daha zorlaşıyor. 😊

   Çok çok çok teşekkür ederim canım Zeugmammm 💖💖💖💖

   Sil
 5. Muffin hanımla ilgilenmek terapi gibi olsa gerek :)

  YanıtlaSil
 6. Sevgili Ausecim iyi ki tekrar geldin. Yazıların ve fotoğrafların beni mutlu ediyor. Hep yaz. Sık sık yaz 🧡

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım Vintage İnci :)) çok teşekkür ederim, çok mutlu ettin beni :)) 🧡🧡

   Sil
 7. Kolay gelsin :) Bir süredir sesi çıkmayan bloggerların paylaşım vakti gibi oldu. Ben de yeni döndüm ve bir çok bloggerın da geri döndüğünü görüyorum. Çok güzel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geri dönmek çok güzel :) Siz de hoş geldiniz :) çok teşekkürler yorumunuz için

   Sil
 8. Mrb.blogunuzda yeniyim, güzel bir blog başarılar diliyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) Kusura bakmayın yeni görüyorum yorumunuzu, gözden kaçmış.

   Sil
 9. Hoşgeldiiiinn. Yoğunluk iyidir. Sonunda dinlenmesi de çok tatlı oluyor. Derslerinde başarılar dilerim ve zevkle geçmesini temenni ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşbulduuuuuum :) Çok teşekkür ederimm :)

   Sil

Düşünceleriniz ve önerileriniz beni mutlu eder🌴 🌵 🌾 🌿