AHŞAP TEPSİ YENİLEME │KENDİN YAP │DIY

ahsap-tepsi-yenileme-kendin-yap-projesi-diy
 AHŞAP TEPSİ YENİLEME 

M e r h a b a !

Evde yapmaktan keyif aldığın şey nedir diye sorarsanız, dizi koması haricinde kendin yap projeleri derim. Atılacak duruma gelmemişse eğer eşyaları yenileyip, dönüştürmeyi çok seviyorum. Zamanında severek aldığım sonrasında sıkılıp değiştirdiklerimde oluyor. Özellikle geceleri çok fazla şey yapıyorum. Bunları paylaşmayı da çoğunlukla unutuyorum. Blog'da yayınlama fikri bunu düzene sokacak gibi.

Yine bir gece mesaisinde, anısı olan ve şeklini çok beğendiğim bir tepsimi yeniledim.

Bu tip projelerde plan yapıp, ilerlediğim olmaz. Genellikle elimdeki malzemelerden yola çıkarak doğaçlama takılırım. Elimde artdeco markasının şakayık pembesi vardı. Ancak düşündüğüm şey için fazla koyuydu. Beyaz rengimde bittiği için aynı markanın ten rengi ile şakayık pembesini rengini biraz kırdım. Biraz daha açık ton, tatlı bir pembe oldu.

ahsap-tepsi-yenileme-kendin-yap-projesi-diy
 AHŞAP TEPSİ YENİLEME 

Daha önce çekimler için çıkarttığım resimlerden tepsi için uygun olanını kestim ve beyaz tutkal ile yapıştırdım. (Beyaz tutkalı ince bir katman halinde altına ve üstüne uyguladım).

Kenarlar boş kalınca, elimdeki koyu kahverengi boya ve vanilya rengi ile etrafa fırça darbeleri attım. Aynı şekilde kulpunu boyadım ve jüt ip doladım. Mat halini çok sevdiğimden ve elimde parlak vernik olduğundan vernik uygulamadım. 

Peki sizler bu tür projeleri seviyor musunuz? Eşyayı kendi ellerinizle yenilemek mi daha iyi yoksa yerine yenisini satın almak mı? Bunları bilmeyi çok isterim! 

ahsap-tepsi-yenileme-kendin-yap-projesi-diy
 AHŞAP TEPSİ YENİLEME 


Instagram : @auseblog

auseblog@gmail.com

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sevgiler, Ause

Yorum Gönder

10 Yorumlar

 1. Eski halini görünce inanamadım yeni halinin güzelliğine. Resmen bir sanat eseri, çok çok beğendim ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mügecim çok teşekkür ederim, beğendiğine çok sevindim.:)

   Sil
 2. Resmen baştan çıkarılmış :) eline sağlık aşırı güzel ...

  YanıtlaSil
 3. Elinize sağlık, dekor olarak da güzel görünüyor bu tarz el emekleri. Bende bu tarz şeyler yapmak isterdim ama sanırım bu konuda biraz yeteneksizim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, kendinize haksızlık etmeyin bence çok daha güzellerini yaparsınız :)

   Sil
 4. Ahşap boyama yapıyorum bende çok severim.. Elinize sağlık..

  YanıtlaSil
 5. Yaaa çok güzel bal suratım! Bayıldım tek kelime! ❤ Ben tam bir kendin yap aşığıyım sanırım, fikirlere yapılanlara baktıkça gözlerimden kalpler çıkarıyorum. Ama senin tepsi efsane olmuş yahu eline sağlıkkkk :) bir ara senden dekupaj konusunda ipucu almalıyım sanırım hihih ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canımmm benimmm :) beğenmene çok sevindim çok çok teşekkür ederim ❤❤ Bildiğim kadar yardımcı olurum her zamannn :))) ❤❤❤❤

   Sil

Düşünceleriniz ve önerileriniz beni mutlu eder🌴 🌵 🌾 🌿