BİR BAŞKADIR │ DİZİ │NETFLIX

bir-baskadir-dizi-ethos
BİR BAŞKADIR


Merhaba!

Netflix'te izleyiciye sunulduğu andan itibaren dillerden düşmeyen gerilim, dram türündeki "BİR BAŞKADIR" dizisi, beğenmeyenlerin aksine benim en sevdiğim dizilerden birisi oldu.

Dizinin yazarı ve yönetmenliğini Berkun Oya üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Defne Kayalar, Settar Tanrıöğen, Tülin Özen, Alican Yücesoy, Bige Önal yer alıyor.

Tüm oyuncular karakterlerini oya işler gibi işlemiş, canlandırmışlar. Karakterleri ile öyle bütünleşmişler ki sanki gerçek hayatı pencereden izliyor gibiydim.

Çekim açılarında, müzik seçimlerinde ve jeneriğinde eski filmlerin ve Yeşilçam'ın esintilerini görüyoruz. Her bölümün sonunda kullanılan şarkı ve görüntüler diziyi son damlasına kadar izlemenizi sağlıyor.(ya da bizde öyle oldu:)

Farklı düşünce yapılarına sahip, farklı kültürler ve şartlar içinde var olmuş insanları bir çerçeveden izliyoruz.  İçinde her renkten insan görüyoruz diyebiliriz. Her birinin kendi içinde yaşadığı sorunları var ve her biri bir şekilde birbirlerine dokunuyor.

Önyargılarına gömülmüş, kendi kafası içinde tartışmalara gark olmuş bir doktor. Kendine itiraf edemediği aşkı yüzünden ara ara baygınlık geçiren bir hasta sayesinde adeta kendi zihninde bir kavgaya tutuşuyor. 

Kendi ile çelişen başka bir karakter, çocukluğunda istismara uğramış bir kadın, ailesi için istediği gibi biri olmaktan vazgeçen bir genç kız ve daha niceleri.

Tam olarak bizi anlatıyor. 

Devamını iple çekiyorum. 

Peki sizler beğendiniz mi? Yoksa sevmediniz mi? Düşüncelerinizi bilmeyi çok isterim!


Instagram : @auseblog

auseblog@gmail.com

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sevgiler, Ause

Yorum Gönder

0 Yorumlar