SEVGİLİM KAŞ =)) │ MAHALLE KAHVESİ


Merhaba!
Geçtiğimiz günlerde Netflix'te yayınlanan Emily in Paris dizisini belki biliyorsunuzdur. Bol bol Paris'i görmek isteyenler için keyifli bir diziydi. Çerez gibi aynı gün bitirdim.

Emily in Paris sezon finali yaparken, farkettim ki Ause in Kaş içinde sezon finali gelmiş. İşin espri boyutu bir yana bu durumu oldukça dramatik karşıladım. Bu sebeple, kalan son iki günü buranın tadını çıkarmaya ayırdım. Cuma günü işte son günümdü. Pazartesi ise Kaş'ta son günüm.

Bir yeri sevmemizde en büyük etken, içinde bulduklarımız. Sevmemiz için o yerin muazzam güzelliklerle çevrili olması bazen yeterli gelmiyor. Bulunan ortamın sıcaklığı, insan ilişkileri, insanların hayvanlarla ilişkisi, doğayla arasındaki bağ gibi bir dizi sebep sayabilirim.

Asıl yaşadığım yerde komşuluk ilişkilerinden tutunda, hayvanların bile tavrı başka. Genelleme yapmak istemem fakat çoğunluk böyledir. Üç yıldır aynı sitede oturuyorum ve inanın komşularım kim bilmiyorum. Tanımayı geçtim birbirimizi gördüğümüzde selam bile vermiyoruz. Birkaç girişimim oldu olmasına da donuk bir suratla karşılaşınca tekrarı olmadı.

İnsanların yarattığı o büyük soğukluk inanır mısınız bilmem ama tüm çevreye yayılıyor. Hayvanlara davranışlarını söylemiyorum bile. Böyle olunca hayvanların tavrı da farklılaşıyor. Bu da çok normal, kızamazsınız.

Hiç mi kötü tarafı yok derseniz, mutlaka vardır. Memnun olmayan, artık buradan gitmek isteyenlerde var. Konuştuğum çoğu kişinin bana söylediği tek şey "burası çok keyifli!" gerçekten çok keyifli.
Şu an etrafıma baktığımda, sorunları, dertleri olsa da keyifli bir ortam görüyorum. Mutlu kediler, mutlu köpekler, katledilmemiş yeşil alan görüyorum.

Küçük selamla başlayan arkadaşlıklar görüyorum. Yolda yürürken, göz göze geldiğim, tebessüm ettiğim tüm herkes burayı daha güzel yapıyor.
Geçirdiğim günlere teşekkürlerimle.

Yorum Gönder

6 Yorumlar

 1. Sıcak, güzel insanların olduğu Kaş'a selamlar gönderiyorum.

  YanıtlaSil
 2. Ah insanlar oldukları ruh halini her şeye yansıtır. Doğaya, insanlara, hayvanlara her şeye... Neyle beslenirsek onunla var oluruz. Fiziksel de ruhsal olarak da bu böyledir. Sevgi dolu olan bir yerde de her zaman huzurlu hissediyor insan... Antalya'yı çok çok severim. Her sene gelmeye çalışırdım; pandemiye kadar... Pandemi geçer geçmez Kaş'ta olmayı da çok istiyorum. Hiç gitmedim ancak Kaş'ta beni çeken bir şeyler olduğunu hissediyorum. Veee en büyük etken de Instagram'da paylaştığın o muazzam kareler <3 Etkin, farkındalığın çok yüksek ve iyi ki yollarımız kesişmiş canım Ause'mm <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kuzum fırsat bulduğun zaman Kaş'a kaç. İnan çok seveceksin. çok teşekkür ederim Merymmm iyi ki ! <3 :):)

   Sil
 3. Hayatında yeni bir sayfa açma zamanıydı yani :)

  YanıtlaSil

Düşünceleriniz ve önerileriniz beni mutlu eder🌴 🌵 🌾 🌿