SİLİKON MAKYAJ SÜNGERİ - EKLİPS SİLİKON MAKYAJ SÜNGERİ SETİ

silikon-makyaj-sungeri-eklips-silikon-makyaj-sungeri-seti
Merhaba !
Popüler olduğu dönemde istediğim, inadımdan almamak için direndiğim silikon makyaj süngerini sonunda aldım. Sonucunu bildiğim halde merakımdan bir değil tam üç tane sünger aldım. üçlü silikon seti 9.90 TL fiyatıyla bir hayli uygun olunca durmadım tabi.

silikon-makyaj-sungeri-eklips-silikon-makyaj-sungeri-seti


3'lü set olarak satılan üç farklı sünger. Farklı markaların süngerleri ile fiyat sıralamasına koyunca, en uygunu bu gibi görünüyor.

silikon-makyaj-sungeri-eklips-silikon-makyaj-sungeri-setiOrtadaki alıştığımız tipte olan ilk çıkan silikon süngerlerden ince olanı, tek farkı araka tarafının peluş olması ve şeklinin biraz farklılığı. Diğer ikisi normal süngerlerin silikon versiyonları. Ortada ki ince silikona göre tombul olanlar görüntü olarak "kullanışlı" izlenimi bıraksa da bana göre set içinde en işe yaramaz olanları.

Dolayısıyla o iki tombulu bir kez denemek için kullandım onun dışında elimi sürmedim.

Alıştığımız süngerler gibi olmadığı için ilk kullanımda afalladım.Dolayısıyla ilk kullanışımda güzel bir görüntü oluşmadı.

Fondötenin kapatıcılığını büyük oranda artırdığı bir gerçek amma velakin cilde yediremediğimiz için diğer süngere göre homojen görüntü elde etmek biraz zor, uğraştırıyor. Yani günlük kullanım için tercih edilecek bir sünger değil benim için.

Yüzüme uyguladığımda kapatıcılık yönünden sonucu sevdim. Sivri olduğu için burun kenarlarına ve göz altına uygulama yapabiliyorsunuz. Ben bu kısımda pek sevmedim. (Pratiklik yönünden)
silikon-makyaj-sungeri-eklips-silikon-makyaj-sungeri-seti


 • Çok az miktarla istenilen kapatıcılıkta ürün uygulanabiliyor, fondöten ziyanını önlemiş oluyorsunuz. ( Yeterli gelmez düşüncesiyle fazla ürün almanıza gerek yok. )
 • Küflenme, yırtılma derdi yok.
 • Klasik sünger ile uğraştığım zamanı düşününce temizlemesi müthiş kolay. Yıkaması, kuruması.
 • Makyaj çantasında taşımak hijyen bakımından kesinlikle tam puan.

silikon-makyaj-sungeri-eklips-silikon-makyaj-sungeri-setiSilikon süngere bir kaç kullanımdan sonra alıştım. Ürünü yayarak uyguladım. İstediğim homojen görüntüyü elde edebilmek içinde  hafif nemli sünger ile tampon hareketlerle üstünden geçtim. 

Olumlu yönleriyle bazı durumlarda kullanılabilecek bir sünger kabul ediyorum. Her zaman tercih edeceğim bir sünger olur mu ? Hayır. Nemli süngerim ile mutluyum.

Peki siz ne düşünüyorsunuz ? Bu süngerleri denediniz mi ? Memnun kaldınız mı ? Pratik mi ? Neler düşünüyorsunuz tabi ki bilmek isterim !

silikon-makyaj-sungeri-eklips-silikon-makyaj-sungeri-seti

 

Blogumda olduğunuz ve okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Umarım keyifle, sıkılmadan okumuşsunuzdur.
Yorumlarınız, mailleriniz benim için çok değerli lütfen sadece okuyup geçmeyin. 
Sosyal Medya üzerinden beni takip edip haberdar olabilirsiniz. İstediğiniz zaman DM, yorum atabillir ve hepsine cevap vereceğime emin olabilirsiniz.
Instagram: AuseEsuaa
Twitter: AuseEsua
Facebook Page : Ause Esua
SnapChat : AuseEsua
Mail : auseblog@gmail.com

Eğer Blogumu beğendiyseniz ; Beni google+ da arkadaş olarak eklemeyi unutmayın ! :))

Yeni yazılarımdan haber almak için ise köşedeki takip et butonundan -blogumu-  takip debilirsiniz. 

Paylaştığım tüm yazılar kendi deneyimlerimden oluşmaktadır. İyi ve kötü sonuçlar oluşturup oluşturmayacağının garantisini veremem. Öneriler ve ürünler kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bende iyi olan sizde kötü olabilir veyahut bende kötü olan sizde iyi olabilir.

Bu  Blog'da üzerinde adımın geçtiği tüm fotoğraflar ve yazılar bana aittir.
Kaynak belirtilmeden ve iznim olmadan alınamaz, kopyalanamaz.

Yorum Gönder

18 Yorumlar

 1. Ben o klasik silikon süngeri daha önce kullanmıştım; yorumlarım seninkiyle tamamen aynı :) bu seti de, diğer iki sünger için merak ediyor ama kullanışlı olmayacağını tahmin ettiğimden almıyordum. Bir şeyi merak ettim, o süngerin arkasındaki peluş ne işe yarıyormuş? yani yıkama kısmında da zorlar aslında. Yazıyor mu açıklama olarak bir şey? Çok sevgiler Ause'cim!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başak hanımcım onunla ilgili bir yazı yoktu sanırım görüntü olsun diye yapmışlar. Yıkadıktan sonra arka kısmın kuruması silikon kısma göre zaman alıyor tabi. O iki sünger gerçekten gereksiz hiç bir şekilde olur hali yok ^^ çok teşekkürler <3

   Sil
  2. Hmm anladım :) e güle güle kullan normal biçimli silikonu o zaman :) çok sevgiler yeniden!

   Sil
  3. çok teşekkür ederimm :) kocamann sevgiler

   Sil
 2. bunu sırf simlerinden ötürü alabilirdim ama neyse ki almadım :-)))

  YanıtlaSil
 3. Bunlara hiç yaklaşmadım bende sık kullanamayacağımı bildiğimden,bence pratik değil yayılması için 2 işlem yapılması gerekiyor,zamanım yok o kadar. Vakit bolsa yapılır ama diğerlerinden farklı bir şekilde duruyorsa yüzde hoş gözüküyorsa. Güzel yorumlamışssın canım ama ellerine sağlık,kullan sen cici cici bana gelmez bu :))

  öpücük:*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ahhaha Çok teşekkür ederim :) kesinlikle çok zaman alıyor. Bende günlük kullanmıyorum ^^ ona sabır dayanmaz. teşekkür ederim tekrar <3

   Sil
 4. Yorumlarınızı okumasaydım almayı düşündüğüm bir paketti iyi ki yazmışsınız :) teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yardımcı olduysam ne mutlu :) ben teşekkür ederim <3

   Sil
 5. Bu seti ben hiç görmedim. Yorumlarından sonra görsem de artık uzak dururum.Başka bir marka silikon makyaj süngeri satın aldım ama henüz denemedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elinizde silikon sünger varsa almanıza gerek yok kesinlikle :) set olarak satılsa da işe yarar tek ürün ortadaki. Yorumlarınızı merak ediyorum :)

   Sil
 6. Makyaj konusunda pek iyi olmadığım için klasiğin dışına çıkmaktan çekiniyorum. Silikon süngerler beni zorlar diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 7. Silikon makyaj süngeri deneyimlerinizi okumak faydalı oldu. Gördüğümde uzak dururum artık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Faydalı olmasına çok sevindim :) teşekkürler

   Sil
 8. Hep gözüme çarpan ama sevmeyeceğimi düşünerek almadığım süngerlerdi, doğru tahmin etmişim, rahatlattın bizii :)

  YanıtlaSil
 9. Bilgilendirme için çok teşekkürler.

  YanıtlaSil

Düşünceleriniz ve önerileriniz beni mutlu eder🌴 🌵 🌾 🌿